.:: Heli päevaraamat ::.

The greatest thing you´ll ever learn is just to love and be loved in return. Õpi nii, nagu elaksid igavesti. Ela nii, nagu sureksid homme

kolmapäev, juuli 16, 2014

Kohalejõudmine

Hakkame laagrist koju jõudma!
Musta pesu hunnik väheneb. Kuna ilmad on vahelduva vihmasusega olnud, siis üle ühe masinatäie pesu väljas naljalt ei kuivata. Mulle ei meeldi mõte suvel kuivatiga pesu kuivatamisest. Õues kuivanud pesu on ikka midagi muud.
Lastega koristasime ka nende toa ära. See tähendab, et korjasime kõik mänguasjad kokku ja tõime meie tuppa. Seejärel põrand tolmimeja ning lapiga puhtaks. Siis aga tuli uneaeg peale ja nii need mänguasjad meie tuppa jäid.
Herlend tegi töölt tulles meie toas toimuvat segadust nähes üllatunud nägu.
“Me koristasime!” selgitasin.
Herlend noogutas mõistvalt.
Ta teab, et nüüd läheb paar päeva aega, aga seejärel suudan ma selle sodilao ära sorteerida ja laste tuppa saab tagasi viidud vaid väike osa neist mänguasjadest. Ülejäänud lähevad kastidega kolikambrisse...kuni lapsed ühe asja kaupa neid sealt tagasi tassivad, nii et nende tuba on varsti endine.
Mänguasjade mõttes on keeruline, kui peres on peaaegu sarnase vanusega lapsed, kes tegelikult on ikka päris erinevad. Peaaegu kahene Maria ei oska hoida viie ja poole aastase Mathiase vanusele vastavaid raamatuid ja mänguasju. Nii tulebki leida viis, kuidas mõlemad saaksid peaaegu enda eale vastavaid mänguasju ja tegevusi.
Eks tulevikus on lahendus oma tuba, kuid hetkel läheb selleni veel aega. Esiteks pole lapsed veel valmis eraldi elama ja teiseks on finantsiliselt teisele korrusele tubade ehitamine plaanis alles paari aasta pärast.

Ühelt armsalt sõbrannalt sain täna titeuudiseid. Peresse sünnib teine laps. Nii tore on kuulda järjekordsest perest, kus üksikust lapsest saab osa kooslusest. Selliste uudiste peale tuleb endal ka korraks mõte, et äkki ikka võiks endal ka kodus beebi olla... Ja siis tõusis õnneks Christian üles, nõudis süüa ja tuletas ennast meelde. Ahjaa, mul ongi ju kodus tore, armas ja väga oodatud beebi. Kui see vahel ära ununeb, siis vaid seetõttu, et pisike poiss hoiab emmet ja magab ilusti. Mulle sobib!