.:: Heli päevaraamat ::.

The greatest thing you´ll ever learn is just to love and be loved in return. Õpi nii, nagu elaksid igavesti. Ela nii, nagu sureksid homme

reede, september 13, 2013

Ootuste korrigeerimine rahulikuma elu nimel

"Kui pettud inimestes, siis järelikult SINUL olid neile valed ootused. Iga inimene peab olema oma õiges kohas. Saa aru, milleks on erinevad inimesed sinu elus, ära oota neilt midagi muud. Siis pole ka põhjust kaasinimesi süüdistada, et nad ei täida meie ootusi. Pettumise korral tuleb lihtsalt enda ootusi korrigeerida." (mina ise)

Tänane kristliku demokraatia konverents oli järjekordne äratav päev õigel ajal õiges kohas, uued tutvused just siis, kui neid kõide rohkem vaja oli ja uued mõtted vastuvõtvale pinnasele.

Kirjutan konverentsis varsti pikemalt, kuid tagasiteel sain enda jaoks selgeks mõtte, mida olen viimased paar kuud oma elus rakendanud, kuid ei osanud sõnastada: "Kui pettun inimestes, siis järelikult olid mul endal neile valed ootused!" Mõned inimesed teevad meid lihtsalt tigedaks, kui juba mõtled nendega kohtumisele, silte on lihtne kõigile külge kleepida... ja sinna need jäävad. Aga endal on lõpuks raske, kui kõikjal on piirid ees.

Viimasel ajal olen enda elus aga tundnud nende piiride langemist. Eks üheks põhjuseks on selgem pilt enda elust, edasiliikumise võimalustest ja eesmärkidest. Teiseks aga arusaamine, et kus ei ole, sinna ei tule. Ehk et ei ole mõtet ennast tigestada ootustega, mida teised inimesed ei suuda täita. Teistel on ju ikka ees see nägu, mille me neile mõtleme. Tahame uskuda head, siis näemegi ainult positiivset. Tahame kedagi pidevalt risti lüüa, leiab ka selleks põhjuse.

Ja nii ma olengi viimasel ajal oma elu nendest pidevatest pettumistest puhastanud korrigeeritud ootuste kaudu. Kuid konverentsipäeva mõju oli see, mis aitas kogu selle tegevuse ka sõnastada (ja seda autoroolis paberile kritseldades... vabandust-vabandust... aga nii palju olen küll juba õppinud, et kui mõtteid kohe üles ei kirjuta, siis nad leiavad uue koha, kus pesa punuma hakata).