.:: Heli päevaraamat ::.

The greatest thing you´ll ever learn is just to love and be loved in return. Õpi nii, nagu elaksid igavesti. Ela nii, nagu sureksid homme

teisipäev, juuli 23, 2013

Sügis käes?

Me küll veel sügiseks valmis pole!!!!
Täna õhtul küülikuid söötes tuli väga selgelt meelde, kuidas eelmistel kahel talvel ennast talviste küülikusöötmistega täitsa lolliks sai rabeletud. Muidu tunniajane toimetus muutus umbes 3tunniseks. Kui FBs jutlemised lõppesid, sest vestluskaaslased läksid magama, siis mina läksin küülikuid söötma. Ja külm-külm-külm oli...

Peale selle sai nüüd selgeks, et meie õnn heinamunade üle oli enneaegne- enamus on seest hallitanud! Kuna siiani neid ei kasutanud, sest korjasime veel põldudelt heina, siis enne ei saanud aru. Nüüd aga tegime järjest mitu pakki lahti ja kõik hallitanud. Pole midagi- heinamunade eest makstud, nüüd tuleb talvehein ka tellida.

Üks kärutäis puid sai ka jälle kuuri alla ning selle talve vajalikud 3 riita hakkavad valmis saama. Nüüd peaks puukuuris koristama, et ahjupuud ka sisse mahuks... aga no see eeldab maja ehitamist ja ehitusmaterjali äravedamist... aga Herlendi puhkus on läbi, seega... Oleks siis vähemalt mõistliku hinna eest kohalikke ehitusmehi, keda tellida (mitte, et meil sellekski raha üle oleks), aga isegi neid ei ole. Üks mees on ja sellel aega nii vähe, et meile ei jõua.
AGA ÜKSKORD tuleb päeva, kui ... meil on kodus mitu suurt poissi, kes isa ehitamisel aitavad ja kõik lendab kui linnutiivul... aga nii kaua tuleb välisvoodri vahetus, vundament ja sada muud ehitustööd Herlendil üksi valmis saada. Aga- so far, so good! :)

Mina koukisin oma noorteka "Tristan" kapist välja ning plaanis seda ülelugema ja täiendama hakata. Eelmise kvartali statistika sai esitatud, samuti veel mõned arved makstud.

Pühapäeval tõime veel ühe osa oma küülikupuure ära ja viisime Dianale küülikuid. Ikka kaliforniaid, sest need on lihaks head.

Tänasest on "minu majas" 61 küülikut- "väljusid" Mihkli laadal müüdud ning Dianale viidud küülikud, juurde tõin "Herlendi majast" 22 noort kaliforniat. Ja seda kõigest kolmest pesakonnast. Sel aastal on kaliforniate pesakonnd tõesti suured olnud. Homne päevaplaan on küülikute pildistamine ja kodulehe müügi uuendamine. JA nii saabki jälle pool päeva veedetud.

Kuna torevahva elekter võttis meilt juba kolmanda pesumasina, siis tuleb jälle vanemate vahet sõita, et puhtaid ja musti pesusid edasi-tagasi tassida. Ma ei jõudnud suvel koduski kõiki vajalikke asju ära pesta, sest lastel kulub suvel riideid vist kolm korda rohkem kui talvel. Nüüd aga tuleb igale pesukorrale veel sõitmine ja ootamine jms ka lisada. Uurisin regionaalministri reklaamitud hajaasustuse elektriprogrammi kohta ka, aga kui õigesti aru saan, siis hetkel on eelmine lõppenud ja uus pole veel alanud. Nii me polegi välja mõelnud, mida oma pesumasinaga teha. Eesti Energiast ju saime esimesel aastal vastuse, et nemad meie masinaid ei kompenseeri, kuna oleme probleemist teadlikud ja peaksime igale kodumasinale adapteri vahele ostma. Vot nii! Ainult, et see adapter maksab kodumasinaga sama palju.

Nüüd lähen otsin ühe vana MAalehe üles. MA nägin, et mingi lehe peal oli ka umbes selline pealkiri, et huvitav, kas ilmad veel ilusaks lähevad? Kuna ma saatsin täna hirmsa hunniku kutseid Maria sünnipäevale, siis augustikuu alguse ilm huvitab küll väga. Aga kuna ma lehti jätkuvalt väga lugeda ei jõua, siis ma tookord seda artiklit ka ei lugenud.