.:: Heli päevaraamat ::.

The greatest thing you´ll ever learn is just to love and be loved in return. Õpi nii, nagu elaksid igavesti. Ela nii, nagu sureksid homme

neljapäev, juuni 27, 2013

Suvealguse toimimised!

Tänasel seitsmemagajapäeval võin kinnitada, et MEIL ON HEIN RULLIS!!!

Siiani oleme olnud kindlal seisukohal, et heinategemisele enam oma aega ei raiska- pole õiget tehnikat, ega õigel ajal aega... Saatusel-kokkusattumiste-juhtimisel on aga omad plaanid. Nimelt niitis Herlend peale lammaste kaotamist mitmel õhtul maja ümbert põlde, järgnesid ilusad ilmad, sai kasutamiseks kaarutaja... ja siis oligi tänaseks kuiv hein korra läbi kaarutatult põllul. Vihmapilved ründasid ühelt ja teiselt poolt, aga peale tööpäeva lõppu hakkas Rasmus kaarutama, tellitud "muneva-traktori-juht" rulle tegema ja Herlend koos poistega juhatas põllul ja põllu äärel vägesid. Mõne tunniga olid 9 heinarulli tehtud ja ka kokku kogutud. Jah, rullid pole meil kõige mugavam variant, aga meil on hein olemas, seega hetkel väga ei vali. Arvata võib, et talvel tuleb juurde osta, aga no see meid praegu ei puuduta.

Eilse palavuse elasid ka loomakesed ilusti üle. Pojad küll olid puurides sirakil, aga ronisid kiirelt pealelõunal puuridesse pandud veepudelite ümber ja tänaseks kõik toimisid. Eilne ebameeldivam ülesanne oli prantsuse pässi Kuuse Julia pesa kontrollimine. Tal sündis 20.06 11 poega, kellest 1 suri kohe. Mitu päeva tagasi tundsin puurist möödudes aga halba laibahaisu ja eile hakkasin asja uurima- 4 poega oli elus, pesakasti all ääres juba ussid... ja rohkem ma ei uurinud. Elusad pojad korjasin sealt välja, ülejäänud sisu viskasin ära, desifitseerisin pesakasti ja panin nad koos uude puuri. Suuremasse. Eks näis, mis Julia nädalaste poegadega kolimisest arvab.

MArial on auto konditsioneerist korralik köha ja nohu, seega olen temaga peaaegu terve öö üleval olnud ja ka päevased tegemised käivad titt süles. Telefon on punane vahelduvatest laager-küülikud-laager-küülikud-laager kõnedest. On ju viimased päevad laagrisse registreerumiseks. Seekord on täituvus väga hea, kuigi veel on kohti. Ja minul korraldamist küll ja küll, sest kuidagi üldse pole viimasel ajal lastega aega...

Küülikutest aga hakkavad müügivalmis saama kevadised kaliforniad, uus-meremaa valged, prantsuse pässid. Kaliforniaid on nüüd võimalik ka paaridena müüa ja enamus pesakondi lätlastest isastelt.

Järgmisel nädalal on Herlendil puhkus- põhiplaan on välisfassaad! Ja loomulikult kõik muud ehitamised... ja muud tööd... Aga praegu on küll juba tunne, et asjad toimivad.

2 Arvamused:

  • At 1:34 PM, juuli 06, 2013, Blogger Kristel Hirsivaara said…

    vaesed jänkukesed, kas kohe üldse pole aega pojakesi vaadata, kas elus või peavad oma surnud õdede-vendadega seal mitu päevad koos olema. Kurb,

     
  • At 12:56 AM, juuli 16, 2013, Blogger Heli said…

    Asi pole ajas, vaid mitmetele emastele ei meeldi, et pesasid varakult torgitakse. Võivad peale pesa läbivaatamist kõik ülejäänud pojad ka ära tappa. Seega kui pesa on pealt kinni ja pojad pole puuris laiali, ma tavaliselt kättpidi pessa ei ronigi.

     

Postita kommentaar

<< Home