.:: Heli päevaraamat ::.

The greatest thing you´ll ever learn is just to love and be loved in return. Õpi nii, nagu elaksid igavesti. Ela nii, nagu sureksid homme

kolmapäev, mai 09, 2012

Kohtumine Tunne Kelamiga

Täna kohtusime Tunne Kelamiga, kes on IRL saadik Euroopa Parlamendis . Tema ja ta büroo vahendusel meie IRL naiste reis võimalikuks saigi. Seega peale Euroopa Parlamendi hoonetega tutvumise oli meie päeva põhiliseks osaks kohtumine Tunne Kelamiga, kus ta tutvustas oma tööd ja vastas meie küsimustele. Põhiline, mis minu jaoks tema jutust kõlama jäi, olid mõtted, et:
- Eestis kritiseeritakse pidevalt, et Euroopa Liidu nõuded on liiga ranged. Samas on Eesti enda ametnikud need, kes erinevad direktiivid suht maksimaalselt vastu võtavad ehk et Eestis kehtivadki paljudes asjades rangemad nõuded, kui mitmetes muudes EL maades. Ja selle eest on vastutavad meie oma inimesed, kes on püüdnud väikeriigilikult ülitublid olla.
- eestlased ei ole eriti huvitatud, mida meie saadikud Euroopa Parlamendis teevad ning kuidas hääletavad. Meie maine Euroopa Liidus on hea, kuid kahjuks pole oma inimesed rahul. Samas pole oma inimesed teadlikud, seega tuleks rohkem tegeleda teavitamisega (nii EL tegevusest üldiselt, kui meie inimeste tegevusest seal).
- 754 saadiku seas on 6 eestlase jaoks üks suur ülesanne Eesti tutvustamine, mitte niivõrd rahade kättesaamine. Meil oleks vaja RAHVA DIPLOMAATIAT, et Eestit tuntaks heast küljest, et kriisi korral keegi tahaks meid aidata. Eestile hea nime loomine on meist igaühe küsimus.
- ainult teistelt soovides ei saavuta midagi. Oluline on koostöövalmidus ja huvi ka teiste probleemide ja tegemiste vastu!
Päev lõppes tõsiselt meeldiva õhtusöögiga, millel Tunne Kelam samuti osales. Kohtumised temaga olid motiveerivad ning mõtlemapanevad.