.:: Heli päevaraamat ::.

The greatest thing you´ll ever learn is just to love and be loved in return. Õpi nii, nagu elaksid igavesti. Ela nii, nagu sureksid homme

reede, november 19, 2010

Kristlikud väärtused Eesti poliitikas 2010

Hoolimata eelkirjeldatud "seiklustest" jõudsin väikese hilinemisega kauaoodatud konverentsile Riigikogu konverentsisaalis.
Mitmed ettekandjad rääkisid olukorrast Soomes. Olga Schihalejev tutvustas kristluse olukorda meie uues õppekavas ja ka õpikutes. Kuna religiooniõpetus on sügisest õpilastele järkjärgult kättesaadavam, siis laieneb ka minu tööpõld. Peab ennast uuesti täiendama hakkama! :)

Iseenesest kordasidki mitmed esinejad mõtet, et religiooniõpetuses ja kristlike väärtuste edastamises oleneb palju õpetajast. Meie kultuur ja kõik ümbritsev on otseselt kristlusega seotud ja selle vastu vaielda oleks lihtsalt kitsarinnaline ja harimatu. Samas saab õpetaja seda nii ajaloos, kirjanduses vm ainetes või religiooniõpetuses edasi anda huvitavalt ja nii, et õpilane näeks asjade vahel seoseid. Teiselt poolt võib just õpetaja õpilase jaoks kõik väga keeruliseks ja igavaks teha. Aga eks nii on see kõigi teemade puhul!

Erakondade esinejate paneeldiskussiooni ajal oli huvitav valimiste eelne situatsioon, kus "esinejad olid väga auditooriumi tundlikud" ehk siis enamus erakondi on meil kristlike väärtuste esindajad! :) Reformierakonna kohta ütlesid muidugi mitmed kaasesinejad, et konverentsil kinnitas küll Igor Gräzin, et toetab kristlikke väärtusi, kuid religiooni ja poühakodasid puudutavatel teemadel pidavat Riigikogus tal ja ülejäänud reformierakondlastel hoopis teine seisukoht olema.
IRLi liikmena ei olnud ma üllatunud, et Mart Laar rõhutas kristlike väärtuste osa IRLi põhimõtetes, sest see on ka üks suur põhjus, et miks mina just selle erakonna liige olen.

Meeldiv oli ka lõunalauas ja kohvipausi ajal vestelda meeldivate tuttavatega, keda ammu pole näinud. See pani kohe jälle tundma, et isegi mitmeaastase tegevuspausi ajal ma polegi ikka veel päris unustatud... ja et on viimane aeg uuesti aktiivselt tegutsema hakata! :-)