.:: Heli päevaraamat ::.

The greatest thing you´ll ever learn is just to love and be loved in return. Õpi nii, nagu elaksid igavesti. Ela nii, nagu sureksid homme

pühapäev, veebruar 21, 2010

Perekohvik tegutseb jätkuvalt!

Minu artikkel viimases Halinga Valla teatajas:
______________________________________________

Alates eelmise aasta septembrikuust on lastel koos vanematega olnud pidevalt võimalus kohtuda perekohvikus. Algselt korraldasime seda kord kuus, kuid kuna lastele ja meile endale meeldis, siis alates novembrist kohtume igal nädalal neljapäeval kell 12-14 Pärnu-Jaagupi lasteaia ruumides.
Perekohvik on kodanikualgatuse raames ellutoodud üritus ehk et MEIE ise teeme MEILE endale! Igal kohtumisel on lastel võimalik omavahel mängida ning lapsevanematel kogemusi vahetada. Siiani on perekohviku üritustel vahelduva eduga osalenud umbes 10 perekonda- mõned käivad iga nädal, teised nii kuidas jõuavad. Osalemistasu ei ole, kuid kordamööda toome nii kohvi, teed kui küpsiseid.
Praegune praktika näitab, et ühe lapsega perekondade vanemad on osalemises aktiivsemad. See on ka arusaadav, kuna perekohvik on mitmetele meie laste seast ainuke võimalus omaealistega kohtuda ja suhelda (nii palju kui nad seda teevad).
Siiani oleme koos lastega püüdnud söödavast plastiliinist meisterdada, näpuvärvidega värvida, Regyta Eriste juhendamisel jõuluehteid valmistanud ja lapse tervishoidu puudutavatel teemadel arutlenud, inglastest külalistega uusi mänge õppinud ja kuulanud Malle Kaljulaid´i õpetussõnu teemal „Käsud ja keelud“. Samuti on praktika näidanud, et nädala jooksul tekkib nii palju mõtteid ja küsimusi, et kiirelt mööduvad ka need korrad, kui pole ühtegi esinejat ega külalist.
Samas on mitmeid mõtteid, mis on täide viimata, sest loodame ikka jätkuvalt, et rohkem lapsevanemaid meiega liituks ja planeeritavatest tegevustest osa saaks. Nimelt jätkuvalt on mõttes korraldada õppetund lapse massaažist, ühiselt ujuma minna, samuti on meile pakutud erinevaid huvitavaid loenguid. Kui sind ei huvita ükski neist eeltoodud tegevustest, siis tule kohale ja ütle, mida sa koos teiste lapsevanemate ja meie lastega sooviksid teha ja vaatame, kas ja kuidas saaksime seda korraldada. Samuti on ka edaspidi oodatud huvitavad pakkumised inimestelt, kes on valmis meile mõnest huvitavast teemast rääkima. Siinkohal suur tänu kõigile, kes on seniste kohtumiste korraldamisel abiks olnud!

Heaks lapsevanemaks ei saada üle öö! Lapsevanemaks kasvamine toimub koos lapse kasvamisega. Perekohvikus saame teineteist sel teel toetada. Samuti pole vaja alati iseenda vigadest õppida. Last puudutavates küsimustes võib see vahel väga kurvalt lõppeda. Seega kui sa arvad, et ise lapsevanemaks kasvamisel tuge ega õpetust ei vaja, siis äkki on just sinu kogemused need, mis aitavad kellelgi teisel mõnda viga vältida või lihtsalt paremini hakkama saada.
Meie tegevuse kohta leiad infot ka aadressil: http://halingaperekeskus.blogspot.com . Täpsemat infot saad soovi korral telefonil 512 9818 või e-posti teel: helikunnapas@hot.ee.