.:: Heli päevaraamat ::.

The greatest thing you´ll ever learn is just to love and be loved in return. Õpi nii, nagu elaksid igavesti. Ela nii, nagu sureksid homme

pühapäev, mai 10, 2009

Mathias ristitud

Täna saigi teoks kauaoodatud üritus ehk Mathiase ristimine. Hommik algas varakult meie lauluansambli ja rootslaste koori Voices ühisproov eesootaval jumalateenistusel lauldavate laulude harjutamiseks.

Seejärel kiirelt koju Mathiasele kleiti selga panema. Ta nägi selles välja väga nunnu :-) Aga see on vist tema jaoks viimane kord kleiti kanda. Nagu ikka, pidas pisipoja ennast kirikus hästi üleval... ainult ristimise hetkel avastas ta, et on vaja natuke jaurata. Nimelt oli ta juba väga kaua üleval olnud ja tahtis just enne ristimist magama jääma hakata.. aga ei lastud. Kusjuures Marje ütles, et tema on selle poisi sünnist saadik oodanud, et ta häält ka teeks, sest tema pole veel Mathiase häält kuulnud, kuna ta on kogu aeg nii vaikne ja tubli (ja poja käib tihti ansambli ja koori proovides, seega on Marjel olnud küll võimalust seda näha ja hinnata :P).

Mathias sai endale ristiemadeks tädid Eve ja Karini ning ristiisadeks Tobiase ja Kristjani.

Pärast teenistust istutasime maal vanemate juures Mathiasele ristimise päevaks ka õunapuu. Seejärel jõudsime natuke süüa ja siis pidime ise juba edasi sõitma, kuna rootslastega oli meil Villa Wessetis lõunasöök ning seejärel Eliisabeti kirikus järgmine esinemine.

SUUR TÄNU KÕIGILE, KES MEILE OLULISEL PÄEVAL OSALESITE JA AITASITE SELLE VÄGA MEELDEJÄÄVAKS TEHA! TÄNUD KÕIGILE KA KINGITUSTE EEST (need sai ka nii jooksu pealt vastu võetud, et ma ei teagi, kas jõudsin üldse kedagi tänada... ja Mathias ka vaevalt seda tegi :P).
Carol ja Tobias küsisid palju, et "kas see on teil Eestis ristimise juures traditsiooniline?" ja enamasti ei osanud ma vastata, millised on Eesti ristimistraditsioonid, sest ma pole peale enda ristimise 17 aastat tagasi vist ühelgi osalenud... Perekonnas pärandatavat ristimiskleiti jms meil ka pole. Vähemalt siiani polnud, aga nüüd on- nimelt Mathiase oma!
Veelkord tänud kõigile täiusliku päeva eest! Kui siiani oli enamus asju mu elus väga hea, siis nüüd on kohe täiesti täiuslik tunne, sest pisipoja on ka ristitud ja see on fantast hea tunne!!!
p.s. kui palju on selliseid lapsi, keda põhimõtteliselt võtab ristimises korraga vastu kaks kogudust :-) ehk siis ka meie Rootsi sõprade osalemine aitas kaasa selle päeva täiustamisele.