.:: Heli päevaraamat ::.

The greatest thing you´ll ever learn is just to love and be loved in return. Õpi nii, nagu elaksid igavesti. Ela nii, nagu sureksid homme

laupäev, jaanuar 26, 2008

Sõda puhkustega!


Juba kolmas kord on mul see suurepärane au, olla vastutav ja eest vedada firma puhkusegraafikute koostamist. Igal aastal ajab see hulluks. Aga eks te tea ise ka!
Siinkoial mõningad selgitused, mis teemal tuleb kakelda:
- seaduse järgi on igale inimesele ette nähtud 28 kalendripäeva puhkust (mitte tööpäeva) ehk 4 nädalat;
- kokkuleppel VÕIB seda võtta osadena, kuid tegelikult on see ette nähtud ühe osana;
- üks osa peab kindlasti olema 14 päeva pikk, kuid ülejäänud kokkuleppel;
- ettevõttel on õigus siseste dokumentidega paika panna, milline on nende ülejäänud osade pikkus, sest nende andmine on kokkuleppel.

Puhkusegraafikud on kohustuslikud nii töötajale kui tööandjale, seega peaks iga inimese enda huvi olema, et planeerida perega tehtavad reisid või muud teemad puhkusegraafikusse, sest siis ei saa tööandja talle öelda, et "kuule, meil on kiire, sina puhkusele ei lähe!". Muidugi KOKKULEPPEL on puhkuse aja muutmised võimalik kokku leppida, aga kui töötaja pole nõus on tal täielik õigus järgida puhkusegraafikut ning perega planeeritud vms tegevused ette võtta.

Ma saan aru, et "kõik inimesed on tööl asendamatud" ja igaüks kardab, et kui ta on nädala või 2 ära, siis läheb firma pankroti... Kahju kallikesed, aga nii see ei ole! Igaüks meis on mõnikord ootamatult haige ja jääb ootamatult töölt eemale... ja ikka on firma alles! Seega puhkusi on võimalik planeerida, mitte nagu haigusi...
Seega õige tööjaotusega ning professionaalsete ja usaldusväärsete kaastöötajatega osakonnas ei ole meil üldse mõtet vaielda puhkuse võtmise võimalikkusest.

Puhkust on vaia meile kõigile ka tervise korrasoleku eesmärgil. Ehk puhkuse mõte on sinu enda tervist säästa!

Seega- planeeri oma puhkust! Kasuta seda hästi! :-)
Unustage töö ja töökaaslased puhkuse ajaks ära! :-)
Oeh, tahaks nüüd puhkama minna...