.:: Heli päevaraamat ::.

The greatest thing you´ll ever learn is just to love and be loved in return. Õpi nii, nagu elaksid igavesti. Ela nii, nagu sureksid homme

pühapäev, november 11, 2007

Hingedepäevast Künnapas

Kuna täna-homme peaks saama peale tehtud ring nendest inimestest, kes peaksid seda isiklikult kuulma, siis võin nüüd teemast ka blogida.

Nimelt 2.novembrist alates on minu ja Timo abielu ametlikult lahutatud ja mina kannan jällegi perekonnanime Künnapas.

Olen linna pealt kuulnud põhjuste kohta juba väga mitmeid versioone. Ja seda tõesti sellise ringiga, mis on ikka väga-väga mitu inimest läbi käinud. Sellegi poolest ei näe ma mingit vajadust hakata midagi ümber lükkama või pikemalt seletama, eriti kui minu käest otse ei küsita.

Samuti leppisime kohe kokku, et kuna tegemist on meie kahe eraeluga, mille senisest kulgemisest keegi ju PÄRIS tõtt ei tea, seega pole vaja ka selle lõppemise põhjuseid täpselt teada. Eriti kuna selle põhjendamiseks tuleks hakata pihta "ammustest aegadest", mille kohta enamusel on siiani välispildist kujunenud arvamus.

Ka igasuguste muude teemadega ajab mind alati kõige rohkem närvi see, kui inimesed sinu asju seljataga arutavad, ise täpselt teadmata, et mis toimub. Seega- kui TEGELIKULT on vastust vaja, siis küsi! Kui tahad niisama oma aega sisustada minu asjade arutamisega, siis ... lase käia, ma ei saa (ja ei taha) kedagi keelata.

Viimased paar kuud on enamus mu jõust läinud teistele inimestele asjade seletamiseks. Ma usun, et see lahutus tuli enamusele üllatusena ja seda keerulisem on olnud olulistele inimestele seda kõike kergeks teha... Õnneks on olnud ikka mõned inimesed ka teistpidi olemas ehk sellised, keda mina ei pea toetama selle "üllatuse" seedimisel, vaid kes on minu jaoks olemas.
Kusjuures fakt on see, et kristlastele on lahutust hulga lihtsam seletada, kui mittekristlastele. Eriti kuna mittekristlaste põhiline väide on, et "aga Piiblis on ju kirjas, et ei tohi lahutada!" Aga kui proovida nendega siis ka edasi kristlikult asja arutada (eriti kuna jutt ju algas Piiblit kasutades), siis ei jõua eriti kaugemale, kuna sellega lõppeb targutaja soov kristlikke põhimõtteid arutada. Ja see ongi see, miks hetkel (mõned konkreetsed) rootslased on minu jaoks kohe ERITI olulised. Ei miskit muud huvitavat ;)

Igas halvas (ja ka heas) asjas on oluline ÕPPETUND, mis sa sellest saad! Mina olen nii selle viimase paari aastaga, kui viimaste actionit täis kuudega õppinud väga palju.

Fakt on aga see, et iga suhe (abielu) põhineb tööl, pole olemas midagi ideaalset. Kui aga tööd ei tehta, siis ei jätku ka suhet kauaks. Ja nii jääb see alatiseks olema.

Samas on asju mida ei saa muuta. Tuleviku mõttes olen enda jaoks teinud mitmed järeldused, ilma milleta mina pole valmis oma elu elama. Ehk siis:
- mõne asja suhtes tuleb suhte puhul teha järelandmisi;
- mõne asja puhul saad loota, et see aja jooksul muutub või paraneb;
- mõni asi peab olemas olema KOHE, sest seda pole võimalik õppida, muuta, parandada....
Vot just nende viimase rea asjade puhul olen päris pikalt iseenast petnud...aga nüüdseks olen õppinud.

Vastus ühele enimlevinud "müüdile": Ei, keegi nende seast ei ole ei minu "tulevikuplaan" ega "silmarõõm", sest nüüd vahelduseks keskendun ma sellele, et iseenda asjad joonde saada. Mingisse uude suhtesse sukeldumine oleks hetkel täiesti võimatu ja sellest saab iga loogiliselt mõtlev inimene ka aru. Kallistused on teretulnud! :)

Kindlasti on veel mõned inimesed, kellele ma olen paar vastust võlgu! Seega, kes tõesti hoolib ja midagi veel seoses meie lahutusega teada tahab, siis küsige otse. Küsimine on alati lubatud, vastamine vastavalt võimalusele :)

Ja need, kes tahavad niisama pläkutada... rääkige omavahel ja leppige siis kokku, et keegi mulle pärast ei räägi, sest ma ei viitsi igavlevate "külamooride" väljamõeldistele oma aega raisata.

Tegelikult olen ma praeguseks kohutavalt väsinud nendest viimasest 2,5 kuust... täna tekkis tunne, nagu oleks jälle aasta 2001... november- detsember 2001... aga tegelikult õnneks ei ole ju ...

Ja kui nüüd lubate, siis võtaksin ka endale hetke aega, et toimunu üle korraks järele mõelda ja tulevikku planeerida, selle asemel et kogu aeg kõigile kõike seletada. Muidu varsti võib olla liiga hilja...
Seega kui sul on mure, mis homseks on mõttetu ja sa ise ka tead seda, siis sry, aga praegusel ajal ma ei viitsi seda kuulata, sest kui sa ise asju tõsiselt ei võta, siis mind ka ei huvita. See aga ei tähenda, et mind praegu kellegi jaoks olemas ei oleks... ikka olen.. aga mitte igasuguste mõttetuste jaoks.

1 Arvamused:

 • At 3:46 PM, november 16, 2007, Anonymous Anonüümne said…

  lahutuse seletamiseks peab alustama aegadest ammustest;
  Inimestele tuli see üllatusena;

  Mis kibekiire siis abielluda oli?
  Kuid nagu oled ise ka kuulnud, et mida Jumal liidab, seda inimene lahutada ei saa - tubli ja tore on näha eeskujulikku suhet.

   

Postita kommentaar

<< Home